Projekt MEDOVÁ SNÍDANĚ

Ve středu 24.10.2018 proběhl na naší škole (MŠ i ZŠ) projekt „Medová snídaně“.

Děti v rámci projektu přímo ve třídách dostaly k snídani chléb s máslem a medem a absolvovaly zábavně-naučnou přednášku. Ministerstvo zemědělství zafinancovalo chléb, máslo, med a odbornou  lektorku – paní Dobešovou, která dětem zábavnou formou přiblížila včelařství a jeho význam.

Cílem projektuje v mateřské škole a na prvním stupni základní školy byla podpora zdravého životního stylu, do něhož snídaně jednoznačně patří, propagace kvalitních potraviny – především medu, jakožto potravinu přírodního charakteru. Dále bylo cílem informovat o včelařství jako o samostatném profesionálním oboru, a o významu chovu včel pro zemědělství a biodiverzity krajiny. Součástí programu bylo také seznámení dětí s procesem vzniku medu.

Medová snídaně