JABLÍČKOVÝ DEN 2012

V úterý 23. 10. 2012 proběhl na naší škole projekt nazvaný „Jablíčkový den“. Paní učitelky si přichystaly pracovní listy z českého jazyka a matematiky, kde žáci plnili úkoly věnované ovoci, zelenině, zdravé výživě apod. Z domova si děti přinesly různé druhy ovoce (někteří i zeleniny), ze kterých I.třída (1.a 2.ročník) vyrobila ovocný salát.   II.třída (3. a 4.ročník) si přichystala náročnější výrobu ovocných špízů a ovocných jednohubek (ovoce, sýr). Paní učitelka Špalková upekla jablečnou buchtu a zdravá svačinka mohla začít   :-). Po svačině se uskutečnila soutěž „O nejhezčí jablíčko“. Žáci první třídy hodnotili jablka v druhé třídě a obráceně. I když nemohly vyhrát všechny děti, přece jen vítězové byli nakonec všichni. Užili jsme si pěkný den se spoustou zábavy, dobrot a také jsme se hodně dozvěděli o prospěšnosti ovoce a zeleniny pro naše zdraví. Na závěr si všichni v rámci pracovní činnosti namalovali svoje nejhezčí jablíčko.

Vítězové: I.třída

1. místo Sebastián Tkáč