Veselé zoubky – preventivní program

V měsíci březnu proběhl na naší škole preventivní program „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s.r.o. Cílem programu bylo probrání zásad správné péče o zuby, jak si je čistit, aby byly bez kazu, proč navštěvovat zubního lékaře atd.

Na začátku hodiny byli žáci seznámeni s tématem, seznámili se s funkcí zubů, jak rostou, mění se, co je to zubní kaz, jak mu předcházet.

Poté shlédli film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“.

Dále probrali správné zásady péče o zuby, předcházení zubnímu kazu ……

Vyplnili si pracovní list, důraz byl kladen na výběr zubního kartáčku, správné stravování.

Úplně na závěr jim byl předán od společnosti dm drogerie markt s.r.o. preventivní balíček „Veselé zoubky“, který obsahoval zubní kartáček a pastu, žvýkačky bez cukru,přesýpací hodiny pro čištění zubů, antibakteriální kryt na zubní kartáček a informační brožuru pro rodiče.

Děkujeme výše uvedené společnosti za podporu v preventivní činnosti naší školy, která velkým dílem přispěla k osvětě dětí ke správné péči o své zoubky :-).