ZŠ a MŠ Horní Dunajovice
Menu

Listopad a prosinec 2014

V listopadu jsme uklízeli listí na školní zahradě a užívali si teplého podzimu na školním hřišti.

11. listopadu jsme oslavili svátek svatého Martina malou hostinou a hrou na příjezd sv. Martina. Začali jsme se připravovat na zahájení adventu, který se konal v neděli 30. listopadu. Advent jsme přivítali básněmi o zimě a vánočními koledami u rozsvíceného stromu.

Začátek prosince nás překvapil příchodem mrazu. Příroda se proměnila v ledové království. Objevili jsme ledové květy a listy.

3.12. se naše školka proměnila v peklo. Od rána přicházeli malí čertíci pekelnou branou do naší třídy. Malí čertíci prolézali tunelem, metali kotrmelce, přikládali pod kotel, skákali v pytli a odměnou jim bylo ,,čertovské vysvědčení“. Vyzdobili jsme si školku papírovými čertíky, andělíčky a Mikulášky, které jsme sami vyrobili.

5.12. nás navštívil Mikuláš s andělem. Trochu jsme se báli, ale zazpívali jsme jim pěkné písničky.  Za odměnu dostal každý balíček dobrot.

15.prosince byl u nás Ježíšek. Přinesl nám plno pěkných dárků.

17. prosince 2014 nás navštívili myslivci pan Plotzer a pan Špalek, kteří nám vyprávěli o zvířátkách z lesa. Některá jsme si mohli i prohlédnout.  Potom jsme se společně vydali ke krmelci a přinesli zvířátkům dobroty. Zažili jsme pěkné dopoledne, za které myslivcům mockrát děkujeme.

Projekt IROP