Preventivní program – Hudbou k lepší společnosti

V pátek 12. 12. 2014 jsme se na pozvání ZŠ Želetice zúčastnili preventivního programu nazvaného „Hudbou k lepší společnosti“.

Se svým programem zde vystoupili Jiří Klemsa a Markéta Doleželová z Prostějova. (http://www.shudbouprotidrogam.cz/)

Děti si společně zazpívaly nejenom známé písničky z pohádek (Dělání dělání, Lotrando a Zubejda, Tři veteráni a mnoho dalších), ale i písně Tomáše Kluse a skupiny Kryštof – „Křídla Vánoc“ a Xindla X – „V blbým věku“. Mezi písničkami se dozvěděly o nebezpečí alkoholu a kouření, byť se to zná možná někomu brzy, je dokázané a známé, že s kouřením děti začínají již ve velmi útlém věku. Dále se seznámily s nemocí „špinavých rukou – žloutenkou“ a zdravým životním stylem.

Program byl zajímavý a poutavý, neboť to nebylo pouhé odříkávání naučených věcí, ale vše bylo velmi pěkně koncipované a doprovázené hudbou i cizích zpěváků a zpěvaček např: Michael Jackson – „Black or white“ nebo Shakira – „La, la, la“. U těchto písní si žáci dokonce i zatancovali.

Program, který jsem měli možnost shlédnout a zapojit se, byl velmi pěkný, žákům se velmi líbil a odnesli si i nejen poučení, že kouření, alkohol a jiné nebezpečné látky zásadně NE,ale také hudební zážitek, protože zpěv obou protagonistů byl opravdu skvělým hudebním pohlazením.