eTwining – Mezinárodní projekt

Ve školním roce 2023/2024 pokračujeme v mezinárodní spolupráci formou eTwining projektu.

Projekt „Snow much fun with cards“:

Prosinec je ve školkách a školách velmi zvláštním obdobím. Každý učitel tvrdě pracuje na tom, aby vyzdobil svou třídu a zkrátil tak dobu těšení se na oslavu vánočních svátků. Zpíváme vánoční písničky a koledy, vyrábíme vánoční přání pro naše rodiče a důchodce a těšíme se na Vánoce. Letošní prosinec byl o to kouzelnější, že jsme se spojili s dětmi v zemích po celé Evropě, poslouchali vánoční písně v jejich jazycích a těšili se z vánočních přání, které vyrobily – napsané v angličtině a jejich jazyce – a následně poslaly. Povídali jsme si o jejich kultuře, tradicích a způsobu, jak slaví své svátky. Naším cílem bylo ukázat dětem, že i když jsme z jiných zemí, stále máme mnoho společných věcí, včetně sváteční nálady. Vyměňovali jsme si přání se školami z těchto zemí:

Slovinsko, Itálie, Chorvatsko, Španělsko, Litva, Rakousko, Německo, Rumunsko, Řecko