Listování – 18. 11. 2011

V pátek 18.11.2011 jsme se zúčastnili projektu na podporu čtenářské gramotnosti nazvaném „Listování“.

Záměrem celého projektu je knihou oslovit, pohladit, vtáhnout do široké řady čtenářů a  probudit  celoživotní zájem o čtení.

Herec, režisér a manažer celého projektu Lukáš Hejlík, známý především díky seriálu „Ošklivka Katka“, přistupuje k celému projektu s láskou  starostlivého rodiče a říká:

„JE TO MOJE DÍTĚ, KTERÉHO SI ŠLECHTÍM A KTERÉHO SI VÁŽÍM“.

A slovo  učitele?

„Pro vzbuzení zájmu učit se číst , je důležité děti motivovat a zapálit chuť po poznávání. Tento projekt tuto podmínku rozhodně splňuje, LISTOVÁNÍ  může být tou správnou zápalkou.“

Prezentace knihy:

Kouzelná baterka (Olga Černá)

Taky jste si vždycky přáli psa? Nebo ještě lépe koně? Nebo prostě nějaké jiné živé zvíře? A co kdyby vám někdo dal baterku, která oživuje světlem úplně obyčejné věci. Třeba odhozené plastové láhve, jehličí, boty, peřiny, bubliny z bublifuku? Přesně tuhle kouzelnou baterku jednou dostal Franta v parku od kouzelného dědečka. A přesně tuto Baterku Vám ukáže LisStOVáNí ve svém představení pro děti a hravé dospělé.

Účinkovali: Lenka Janíková a Lukáš Hejlík