Návštěva z Jižní Koreje – Soulu

Ve čtvrtek 7. 2. 2013 navštívila naši školu šestice studentů z Jižní Koreje z hlavního města Soulu. Prohlédli si školu, pustili nám na interaktivní tabuli film o Koreji a učili nás populární tanec na písničku korejského interpreta PSY Gangnam Style. Na oplátku jsme jim zazpívali anglickou a českou písničku, děvčata zatancovala aerobik. Ze začátku si žáci moc netroufali, ale po chvíli se již skamarádili a pokoušeli se s novými mladými přáteli komunikovat v angličtině.  Všichni byli moc milí a přátelští, napsali nám (jejich písmem nazvaným hangul) několik vět do kroniky a na tabuli ( 안녕= ahoj). Při rozloučení jsme jim předali obrázky, které děti namalovaly a malou pozornost. Z pohledu naší školy to byla jedna z mála příležitostí, kdy měli žáci možnost nejenom se seznámit s anglickým a korejským jazykem, ale i kulturou mimoevropské země. Přáli bychom si, aby se takových příležitostí našlo víc, a děkujeme za zprostředkování této pro nás mimořádné události.