Projekt Zvyky a tradice – MASOPUST, 28. 2. 2014

V pátek 28. února 2014 se uskutečnil v naší škole projektový den nazvaný „Zvyky a tradice – MASOPUST“, jehož součástí byl masopustní průvod vesnicí. Děti i paní učitelky přišly již ráno ve velmi nápaditých maskách  a dobré náladě do školy. Za zpěvu národních písní (Kdyby byl Bavorov, Ta slepička kropenatá, Masopust držíme, Beskyde apod.) jsme procházeli obcí. Školáci obešli Horní Dunajovice, zatímco děti z mateřské školy vyrazily do Domčic. Budili jsme náležitou pozornost – lidé nás zdravili a obdarovávali finančními příspěvky a různými sladkostmi, které využijeme při přípravě dětského karnevalu, který se uskuteční 30. března 2014. Děkujeme všem rodičům za pomoc při výběru masek a také všem, kteří nás podpořili a pomohli nám zpestřit tento pro nás výjimečný den.