Semináře na naší škole

V naší škole se realizovali v průběhu listopadu a prosince projektové kurzy pořádané PPP Brno.

Náplní těchto kurzů byla:

• Diagnostika čtení a psaní – 5 hod.
  •  Intervence a stimulace schopností potřebných pro čtení a psaní; vytváření vyrovnávacích a podpůrných opatření v českém jazyce na 1. stupni ZŠ – 2×5 hod.
  • Diagnostika, stimulace a intervence v matematice na 1. stupni ZŠ ; vytváření vyrovnávacích a podpůrných opatření v matematice na 1. stupni ZŠ – 3×5 hod.

Oslovili jsme okolní školy a po dobu pěti odpolední se vzdělávali ve výše uvedených tématech. Zástupci ze ZŠ Horní Dunajovice, Mikulovice, Skalice, Želetice, Prosiměřice, Višňové a Hostěradice kvitovali s povděkem, že za semináři nemusí dojíždět do Brna nebo Znojma a mohou se jej účastnit v blízkosti svého pracoviště. Na všech kurzech jsme obdrželi zpracované diagnostické materiály. Jedná se o ucelenou řadu námětů a činností včetně vyhodnocení schopností žáka. Nové metody, které jsme se v průběhu kurzů naučili a jako první a zatím jediní s nimi můžeme pracovat, jsou velkým přínosem pro naši další pedagogickou práci.