První pomoc

Ve středu 16. prosince 2015 se uskutečnil preventivní program nazvaný „První pomoc pro prvňáčky“, který ve spolupráci se Zentivou organizuje Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje.

Program je původně určený pro žáky prvních tříd, nicméně jsme naznali, že se tato problematika týká všech našich žáků, proto jej absolvovaly i ostatní třídy.

Žáci si procvičili přivolání rychlé záchranné služby v případě nouze, naučili se poskytovat první pomoc – za pomoci medvídků – při různých typech zranění (krvácení, zlomeniny, popáleniny, bezvědomí) a na závěr obdrželi DIPLOM MALÉHO ZDRAVOTNÍKA.

Lektorem programu byl náš bývalý žák Adolf Kelča ze záchranné služby, kterému děkujeme za velmi poutavou a vhodnou formou přiblíženou první pomoc.