Masopust 2017

Jako každý rok, tak i letos v pátek 24.února 2017 jsme zrealizovali projektový den nazvaný „Zvyky a tradice – Masopust“.

Žáci, paní učitelky i paní Kuchaříková se převlékli za nápadité masky, ve kterých – po vzoru našich předků- putovali vesnicí. Myslíme si, že je důležité předávat tyto venkovské tradice našim nejmladším, aby zůstaly i v budoucnu zachovány.

Zpívali jsme písně, veselili se a využili této příležitosti předání poděkování sponzorům, kteří přispěli na školní ples.

U paní učitelky Špalkové nás čekal čaj a výborná vánočka, paní Vlčková napekla muffiny, paní Plotzerová nabídla džus a fornetky a v obecní hospodě jsme měli připravený čaj a párek s rohlíkem. Děkujeme.

U Šmídů čekalo děti velké překvapení – mohly si pochovat malá štěňátka, což byl pro ně mimořádný zážitek.

Děkujeme také všem, kteří nám věnovali sladkosti a finanční příspěvky, které věnujeme na karneval a školní soutěže.

Všichni jsme si tento den užili a už se těšíme na příští rok 🙂