Mikulášský den

V pondělí 5.12.2016 se žáci naší školy těšili na projektový „Mikulášský den“.

Plnili úkoly z matematiky a českého jazyka, které byly inspirovány čerty, anděly a Mikulášem.

O půl desáté dopoledne nás byl navštívit samotný svatý Mikuláš, doprovázen čerty a andělem. Přečetl dětem z knihy hříchů, i když tam těch hříchů zapsáno moc nebylo, protože děti v naší škole jsou moc hodné. Ale přece jen….občas běhají po chodbě, nedonesou domácí úlohu nebo pomůcky, a také někdy zapomenou zdravit. Mikulášovi slíbily, že se budou snažit být ještě více hodné a za odměnu dostaly veliký balíček sladkostí. Také nám  čerti udělali před školou čertovský rámus.

Na závěr předvedla děvčata z hudebně pohybového kroužku „Tanec čertic“.

Mikulášský den se nám moc povedl a o tom, že se líbil i dětem, svědčí reakce jednoho „zlobílka“, který se ráno hodně bál a po odchodu čertů naznal, že to byl nakonec veselý den 🙂