Slavnost Slabikáře

Ve čtvrtek 23.11.2017 se v první třídě uskutečnila malá slavnost, kterou jsme nazvali „SLAVNOST SLABIKÁŘE“.

Prvňáčci zachraňovali princezny ze „Čtenářského království“. Pokud je chtěli zahránit, museli získat 5 kouzelných klíčů od jejich komnat. Kouzelné klíče získali, pokud splnili úkoly v pracovním listě, které se týkali znalosti čtení, porozumění textu a psaní.

Protože jsou to všichni velmi šikovní žáci, podařilo se jim princezny zachránit. Za odměnu dostali certifikát, že už mohou psát perem, od princezen nový Slabikář a od paní učitelky pamětní list, ve kterém jim přála mnoho hezkých chvil při čtení knih.

Na závěr jim spolužáci z druhého ročníku představili knihy, ze kterých právě čtou, aby se mohli také těšit, až se naučí všechna písmenka, že si budou moci nalézat v knihách zajímavé informace nejenom o lidech, ale i nejrůznějších věcech v životě.