Došková chaloupka Petrovice

Dne 24.6. 2019 jsme navštívili doškovou chaloupku v Petrovicích u Moravského Krumlova. Obec Petrovice pořádala školní program v obecním muzeu ve venkovské usedlosti s doškovou střechou. Pořad byl zaměřený na ukázku života z dob dávno minulých a měl název „První republika aneb Život dříve a nyní“. Žáci byli rozděleni do 4 skupin, procházeli jednotlivými stanovišti a na závěr si vyplnili pracovní list, kterým si zopakovali nabyté vědomosti. Na jednotlivých stanovištích si povídali o vzniku republiky, o symbolech státnosti, prohlédli si staré bankovky, zahráli si na obchod – koloniál, představili si módu dané doby a z přírodnin si vyrobili medaili. V muzeu si prohlédli spousty předmětů, které lidé na vesnici v té době potřebovali ke svému životu.

Projektový den se nám všem moc líbil. Žáci získali informace o tom, jak se žilo za první republiky, z praktického činnostního učení si spousty věcí z historie i zapamatovali a velkou radost jim přinesla výroba medailí z přírodnin. Všichni s radostí řešili jednotlivé úkoly, využívali a prohlubovali svoje znalosti a učili se novým poznatkům. Rozvíjeli tvořivost, aktivitu a svoji fantazii.