Druhý projektový den – 11. 6. 2015

Ve čtvrtek 11. 6. 20015 uspořádala naše škola v rámci projektu „S Evou a Edou hravě a bezpečně „ Druhý projektový den“, který byl realizován v Hotelu Ryšavý ve Vémyslicích.

Cílem projektového dne bylo žáky seznámit s různými „nástrahami“ silničního provozu, řešení možných nebezpečných situací, zvládání bezpečné cesty ze školy a do školy. V této části jsme plně využili DVD „Eva a Eda“ a výukový program „Dopravní výchova“.

Poté jsme se zdokonalili v poskytnutí první pomoci – prostřednictvím simulovaných situací a modelových příkladů – v reálu jsme si vyzkoušeli záchranu tonoucího. Využili jsme cvičné lékárničky na první pomoc při běžných poraněních (odřeniny, zlomeniny).

Na závěr jsme s žáky diskutovali o zdravém životním stylu a zdravé výživě.

Učitelé i žáci se shodli na tom, že prožili velmi krásné a poučné odpoledne a všichni doufají, že se podobné projekty uskuteční i v dalších letech.